Başkan’ın Mesajı

Değerli Okurlarımız,

        İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası İzmir’in en önemli Meslek odalarından biridir.        1117 M Plakalı Minibüslerimiz ile güzel İzmir’imiz de toplu taşımacılıkta kamu hizmeti vermeye özenle devam ediyoruz.
        İzmir Minibüsçüler Esnaf Odamızın İzmir için belirlediği ulaşımda vizyon, kentimizin bir marka kenti ve dünya kenti olması nedeniyle sorumluluğumuz bir kat daha artmaktadır.
        Bu hedeflere ulaşmamızda kentimizin hak ettiği şekilde tanıtılması büyük önem taşıyor. Bu nedenle araçlarımızın modellerinin yanı sıra, halkımızın daha rahat seyahat edebileceği, çağdaş ve hizmet kalitesini artıracak yenilikleri yaratmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz.
        Dünya kenti ve Ege’nin incisi olan İzmir için tüm projelerimizi ortak akılda buluşturarak çözüme ulaştırmaya önemle devam etmekteyiz.
        Ulaşımda ve teknolojide gelişen sektörümüz için yapılan eğitim ve seminerlerle, her dönem İzmir halkına daha kaliteli ve kurumsal bir hizmet getirmek amacındayız.
        Ulaşım sektöründe M Plakalı Minibüsçü esnafı deyince, 1117 araç sahibinin yanı sıra 2 vardiyalı çalışma ile 2500 çalışanı, yan sanayi ve aile bireyleri ile birlikte yaklaşık 40 bin kişinin yaşamını yakından ilgilendiren bu sektör ülke ekonomisine ve istihdamına önemli katkıda bulunmaktadır.
        İzmirli hemşehrilerimizin, her gün evinden işine, işinden evine giderken kullandığı minibüslerimiz, dünyada değişen teknolojilerden de yararlanarak kamera, uydu ve GPRS sistemlerini kullanarak can ve mal güvenliklerini korumaktaki sorumluluklarımızın da bilincindeyiz.

Bu konuda gerekli çalışmaları her geçen gün artan bir yoğunlukla sürdürmekteyiz. Amacımız, gelecekte İzmir’de yaşanabilecek ulaşım sorunlarının çözümü için şimdiden gerekli önlemleri almak ve İzmirlilere daha rahat ve sıkıntısız bir ulaşım sağlamaktır..
Saygılarımla

Mehmet KAYIŞDİKİCİ
İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası
Yönetim Kurulu Başkanı