EHLİYETİNE EL KONULAN BİNLERCE KİŞİ AF BEKLİYOR

Son 10 yıl içinde trafik suçu işleyen yaklaşık bir milyon kişinin ehliyetine el konuldu. Ceza süresini dolduranlar ehliyetlerini geri alırken, halen on binlerce kişinin ehliyeti alıkonulmuş durumda bulunuyor.

Bir yıl içinde 100 ceza puanını dolduranların ehliyetine 5 yıla kadar uzanan sürelerle el konuluyor. İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, af bekleyenlerin büyük çoğunluğunun mesleğinin şoförlük olduğunu belirterek, “Ehliyetini kaptıran insanların çoğunluğu ekmek paralarını doğrudan veya dolaylı olarak ehliyetleri sayesinde kazanmaktadırlar. Ehliyet affıyla ilgili kamuoyunda büyük bir talep var. Ehliyetlerine el konulanlara bir kereye mahsus olarak af getirilsin” dedi. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de “Af bekleyenler arasında geçimini şoförlükten temin eden binlerce kişi var. Bu kişilere bir müjde verilerek ehliyet affı çıkarılmalı” diye konuştu.

SÖZCÜ GAZETESİ

Ayrıca İmod yönetimi olarak alkol ve uyuşturucudan el konulan ehliyetlerin ise kapsam dışında tutulması gerektiğini düşünüyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*