İZTAŞIT MENEMEN’DE HİZMETE GİRDİ

Çevre ilçelerin toplu ulaşım ağına entegre edilmesi amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi‘nin ilk kez Seferihisar‘da hayata geçirdiği İZTAŞIT projesi, Kiraz‘ın ardından Menemen‘de de başladı. ESHOT denetimli İZTAŞIT araçları törenle hizmete alındı. Başkan Tunç Soyer, “İzmir’e, Menemen’e çağ atlatan bir proje. Toplu ulaşımda tüm Türkiye‘ye örnek olmasını dilediğimiz bir proje. Çünkü kazananı çok” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZTAŞIT projesine bir halka daha ekledi. İlk olarak Aralık 2019’da Seferihisar’da, Mart 2022’de ise Kiraz’da çalışmaya başlayan İZTAŞIT araçları, Menemen’de de törenle hizmete girdi. Bugün yapılan törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan KarakayalıDikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kayışdikici ve yönetim kurulu üyeleri ile Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu katıldı.

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sözlerine İstanbul‘da yaşanan terör saldırısını kınayarak ve baş sağlığı dileyerek başladı.

“Gittiğin Kadar Öde”, “A” ve “B” tarifeleri uygulanacak İZTAŞIT araçlarının İzmir’e, Menemen’e ulaşımda çağ atlatacağını söyleyen Soyer, “Toplu ulaşımda tüm Türkiye’ye örnek olmasını dilediğimiz bir proje. Çünkü kazananı çok. Büyükşehir Belediyesi kazanıyor. Menemen esnafı kazanıyor. Toplu ulaşımdan faydalanan vatandaşlarımız kazanıyor. Kaybedeni olmayan bir proje. O nedenle büyümesi, daha çok gelişmesi lazım” diye konuştu.

ESNAF KOOPERATİF ÇATISI ALTINDA BULUŞTU

Göreve gelmeden önce de dile getirdikleri gibi İzmir’in her yerinde rahat ve engelsiz bir toplum ulaşım ağı kurmanın kararlılığında olduklarını belirten Başkan Soyer, “İZTAŞIT, tarımda ve kentsel dönüşümde uyguladığımız kooperatifçilik modelinin toplu ulaşıma uyarlanmasıdır. Bu projenin çok yalın bir anlamı var; o da birlikten kuvvet doğar. İZTAŞIT’la çevre ilçelerde ayrı ayrı toplu taşıma yapan minibüsçü esnafımız omuz omuza veriyor ve kooperatif çatısı altında buluşuyor. Uzun yıllardır ayrı olan esnafın birleşmiş olmasından dolayı da teşekkür ediyorum.” dedi.

İZTAŞIT Menemen’de de hizmete girdi. Açılışa İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kayışdikici ve Yönetim Kurulu’da katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*